אנו שמחים להעמיד לשירות הגולשים מאגר מידע בתחום דיני גירושין, גישור ונושאים נוספים הקשורים למשפט ומשפחה. מקווים שמאגר המידע יתרום לקוראים ויספק להם זוית נוספת בהבנת תהליכים שונים בעולם המשפט והמשפחה, מידע העשוי להיות רלוונטי לחיי כל אדם בתקופה זו או אחרת של החיים. עם זאת חשוב לזכור כי אין במידע שלהלן כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. ההמלצה הגורפת היא לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על מידע המופיע כאן.

עגונות ומסורבות גט

http://www.snunit.k12.il/seder/agunot/

בישראל חיות נשים רבות עגונות ומסורבות גט. נשים רבות מחכות עשר שנים ולפעמים עשרים שנה לגט. עגונה היא אישה שבעלה עזב אותה או שהוא נעדר, שאי אפשר לאתרו ולא ניתן לקיים תהליך של גירושין. מסורבת גט – זו אישה שבעלה מסרב לתת לה גט

הבעיה מתחילה בכך שמבחינה הלכתית נתונה ההחלטה על מתן גט בידי הבעל בלבד, כך שבמקרים שבהם הוא נעדר או מסרב להיפרד מאשתו אין לה ברירה אלא להישאר נשואה לו. אמנם כאשר הבעל נעדר מנסים הרבנים למוצאו או לפתור את הבעיה בדרך הלכתית, אבל אישה מסורבת גט תלויה בעיקר בבעלה וברצונו הטוב.

אתר זה עוסק בנשים העגונות ומסורבות הגט. האתר שייך לעמותת סנונית שהוקמה לקידום החינוך המתוקשב, מיסודה של האוניברסיטה העברית. תוכן האתר נכתב על ידי קואליציית עיקר וצוות החינוך של אתר סנונית. קואליציית עיקר מאגדת ארגונים יהודיים הפועלים לקידום פתרונות שונים ולמניעת התופעה של בעיית העגונות ומסורבות הגט בתוך מסגרת ההלכה. הקואליציה מאחדת ארגונים חברתיים, ארגוני נשים, ארגונים למען זכויות האדם וצדק חברתי, ומרכזים אקדמיים – כולם בעלי תפיסות עולם וגישות דתיות שונות ומגוונות. הקואליציה רואה בכל פעולה המאפשרת עגינות וסירוב גט מעשה אלים וכוחני, הגורם לסבל ושולל את חירותה של האישה, וחבריה חושבים כי בעגינות ובסירוב הגט יש פגיעה בכבודה של האישה, בחיי משפחתה וילדיה ובדמות החברה כולה.

מטרת האתר היא להעלות את בעיית הנשים העגונות ומסורבות הגט על סדר היום הציבורי.

באתר תוכלו לקרוא ולהבין על:

  • סיפוריהן של נשים עגונות
  • בעיית הנשים העגונות במישור הציבורי
  • טיפול החוק הישראלי בבעיה
  • יחסה של ההלכה לנשים העגונות
  • הפתרונות המוצעים והמחלוקות לגביהם
  • כמו כן תוכלו להשתתף בדיון בנושא במסגרת הפורום באתר.
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני