אנו שמחים להעמיד לשירות הגולשים מאגר מידע בתחום דיני גירושין, גישור ונושאים נוספים הקשורים למשפט ומשפחה. מקווים שמאגר המידע יתרום לקוראים ויספק להם זוית נוספת בהבנת תהליכים שונים בעולם המשפט והמשפחה, מידע העשוי להיות רלוונטי לחיי כל אדם בתקופה זו או אחרת של החיים. עם זאת חשוב לזכור כי אין במידע שלהלן כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. ההמלצה הגורפת היא לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על מידע המופיע כאן.

משרד הרווחה והשירותים החברתיים

http://www.molsa.gov.il/Pages/HomePage.aspx

http://www.molsa.gov.il/Populations/Distress/Divorce/Pages/TM_02_01.aspx

באתר משרד הרווחה תוכלו להתעדכן על מדיניות המשרד בעזרת פרסומים וניירות עמדה וכן על כל השירותים שמעניק משרד ממשלתי זה. באתר זה ניתן למצוא מה עושה המדינה עבור זוגות הנמצאים בהליך גירושין. איזו עזרה ניתן לקבל? מהם גורמי הסיוע?

1. יחידות סיוע: אם נעשתה פניה של אחד מבני הזוג או של שניהם לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין – ניתן להיעזר ביחידת סיוע של משרד הרווחה. ההפניה ליחידה זו נעשית על פי החלטת בית המשפט או בית הדין. יחידה זו יכולה לנסות לגשר בין הצדדים. הסיוע ניתן עבור סכסוכים משפחתיים מסוגים שונים: בני זוג, הורים וילדים, אחים וכדומה. צוות יחידת הסיוע מורכב בעיקר מעובדים סוציאליים, מטפלים משפחתיים ומגשרים וכן פסיכולוגים ויועצים. יחידות הסיוע פועלות תחת חיסיון ותוך שמירה על כללי האתיקה המקצועית והטיפולית, ובתיאום מלא עם מערכת שירותי הרווחה.

באתר ניתן למצוא רשימת מומחים לרשות בית המשפט לענייני משפחה וכן כתובות של יחידות הסיוע.

2. פקידי סעד לסדרי דין: עובדים סוציאליים הפועלים ברשויות המקומיות במינוי שר הרווחה, שלפי בקשה מערכאה משפטית (בלבד), מבצעים הערכה מקצועית בסוגיות הורות, בטובתם של קטינים ובדילמות הקשורות להגנה על קרבנות אלימות במשפחה, לרבות חולי נפש וחסרי ישע הזקוקים להגנה ולאפוטרופסות. את תוצאת החקירה, המלצות וחוות דעת מגיש פקיד הסעד לערכאה המשפטית שביקשה אותה.

3. מרכזי קשר הורים ילדים: מרכז הקשר הוא מסגרת מוגנת תומכת ומקצועית שמקצה המדינה, לקיום מפגשים בין הורים לילדיהם הנמצאים במצבים של קונפליקטים במשפחה על רקע פירוד, גירושין או אלימות. הפנייה למרכז קשר נעשית באמצעות פקיד סעד ו/או עובד סוציאלי מהמחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית המטפל במשפחה.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני