אנו שמחים להעמיד לשירות הגולשים מאגר מידע בתחום דיני גירושין, גישור ונושאים נוספים הקשורים למשפט ומשפחה. מקווים שמאגר המידע יתרום לקוראים ויספק להם זוית נוספת בהבנת תהליכים שונים בעולם המשפט והמשפחה, מידע העשוי להיות רלוונטי לחיי כל אדם בתקופה זו או אחרת של החיים. עם זאת חשוב לזכור כי אין במידע שלהלן כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. ההמלצה הגורפת היא לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על מידע המופיע כאן.

משרד המשפטים

http://www.justice.gov.il/mojheb

האתר של משרד המשפטים של מדינת ישראל. אתר זה יכול לסייע לאנשים העוברים תהליכי גירושין. הסמכות הדתית לביצוע טקסי נישואים של יהודים היא הרבנות הראשית לישראל. הסמכויות הדתיות הנוצרית, המוסלמית והדרוזית בישראל, מסדירות את טקסי הנישואים והגירושים של הרשומים בקהילותיהן. אין היתר חוקי לקיום טקסי נישואים בין זוגות המשתייכים לשתי דתות שונות או בקרב דתות שאינן מוכרות על ידי המדינה.

באתר זה תוכלו למצוא מידע על בתי הדין של הדתות השונות. בישראל ניתן להתחתן באופן חוקי רק בנישואים דתיים, על פי דתם של בני הזוג: יהדות, נצרות, אסלאם והעדה הדרוזית. אין אפשרות חוקית להתחתן בישראל בנישואים אזרחיים.

ניתן לקרוא על:

  • בית הדין השרעי וסמכויותיו, פסקי דין שפסק, תשלומי אגרות ואפשרות ליצירת קשר.
  • בית הדין הדרוזי. הרכב, מבנה ותפקוד. רשימה שמית ופרטים אישיים על מסדרי הנישואים בכפרים הדרוזים. טפסים מקוונים של בית הדין הדרוזים שניתנים להדפסה ולמילוי מהאתר.

האגף לסיוע משפטי של משרד המשפטים

האגף לסיוע משפטי מעניק סיוע משפטי בנושאים אזרחיים למבקשים מעוטי יכולת, שזכאים לכך בהתאם להוראות הדין. הסיוע המשפטי כולל ייעוץ משפטי ובעיקר ייצוג בפני ערכאות משפטיות, על ידי עורכי דין הממונים על ידי האגף. הסיוע המשפטי ניתן ללא תשלום, למעט תשלום אגרת השתתפות בסכום שנקבע בתקנות, בהתאם להכנסות. התקנות קובעות מספר מקרים בהם יהיו המבקשים פטורים מתשלום אגרה.

תוכלו לפנות לסיוע משפטי שמעניק המשרד ללא תשלום. הסיוע המשפטי ניתן בין היתר בנושאים: אלימות במשפחה, ייצוג קטינים, גביית מזונות בחו"ל. הסיוע ניתן בשפות אנגלית, ערבית ורוסית.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני