אנו שמחים להעמיד לשירות הגולשים מאגר מידע בתחום דיני גירושין, גישור ונושאים נוספים הקשורים למשפט ומשפחה. מקווים שמאגר המידע יתרום לקוראים ויספק להם זוית נוספת בהבנת תהליכים שונים בעולם המשפט והמשפחה, מידע העשוי להיות רלוונטי לחיי כל אדם בתקופה זו או אחרת של החיים. עם זאת חשוב לזכור כי אין במידע שלהלן כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. ההמלצה הגורפת היא לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על מידע המופיע כאן.

גרניט – ארגון למען הנשים הגרושות והפרודות בישראל

http://www.granitwomen.org/

אתר עמותת גרנית (ראשי תיבות של: גירושי נשים, ייעוץ, תמיכה ותחיקה), הפועלת למען הנשים הגרושות והפרודות בישראל. מטרת העמותה להיות היד התומכת בנשים שנמצאות בתהליך גירושין או שכבר התגרשו. העמותה מציעה קבוצות תמיכה בתשלום, קו פתוח ובאמצעותו הפנייה לייעוץ משפטי, סוציאלי או איש מקצוע אחר לפי המקרה הספציפי. כמו כן, תומכת העמותה בחקיקת חוקים המסדירים את זכויותיהן של הנשים הגרושות.

בישראל מתגרש כל זוג שלישי. מספר הנשים הגרושות החיות בישראל הוא 170,000. פעמים רבות נפגעות נשים מאוד בתהליך הגירושין מבחינת הסטטוס הכלכלי וכן החברתי שלהן. יכולת ההשתכרות של נשים נמוכה מזו של הגברים, זאת מכמה סיבות – א. כיוון שקיימת אפליה במשכורות של נשים וגברים (כך על פי הלשכה לסטטיסטיקה), ב. הן מטופלות בילדים ומוגבלות יותר בשעות העבודה, ג. ברוב המשפחות, ולפחות בשנים הראשונות כשהילדים עדיין צעירים, הבעל הוא המפרנס הראשי והאישה דואגת לתחזוקת הבית, לכן, כאשר האישה הגרושה יוצאת לשוק העבודה, היא מתחילה מנקודת פתיחה נמוכה יותר. מבחינה הלכתית מעמד האישה הגרושה מופלה לרעה ולפעמים אף מקרין על מעמדה החברתי.

אתר עמותת גרנית מציע מסגרת להילחם על זכויותיה של האישה הגרושה, תוך קבלת תמיכה, אוזן קשבת ויד מכוונת. באתר תוכלו לקרוא על פעילות העמותה בשגרה, על מאבקים תקופתיים. תוכלו לחתום על עצומות הזדהות ואף לתרום לעמותה. 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני