אנו שמחים להעמיד לשירות הגולשים מאגר מידע בתחום דיני גירושין, גישור ונושאים נוספים הקשורים למשפט ומשפחה. מקווים שמאגר המידע יתרום לקוראים ויספק להם זוית נוספת בהבנת תהליכים שונים בעולם המשפט והמשפחה, מידע העשוי להיות רלוונטי לחיי כל אדם בתקופה זו או אחרת של החיים. עם זאת חשוב לזכור כי אין במידע שלהלן כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. ההמלצה הגורפת היא לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על מידע המופיע כאן.

בתי הדין הרבניים

http://www.rbc.gov.il/

אם החלטתם לפתוח תיק גירושין בבית הדין הרבני, שווה לדעת איך זה עובד. באתר בתי הדין הרבניים אפשר לברר כל מה שרציתם לדעת על מוסד זה, ויש גם מידע שימושי ואפשרות לבצע פעולות.

בית הדין הרבני הוא הסמכות להליכי גירושין במדינת ישראל. רק בבית הדין הרבני ניתן לפתוח תיק גירושין ורק בו מתבצע טקס הגירושין עצמו. בסמכות בית המשפט לענייני משפחה נמצאים הדיונים בענייני משמורת, מזונות, חלוקת רכוש, עזבונות. למרות זאת, גם בענייני מזונות האישה, חלוקת רכוש ומשמורת על הילדים יש לבית הדין הרבני סמכות. במקרה כזה, היכן שיפתחו את התיק, שם יבוצע הדיון.

בית הדין מתחלק לשלושה גופים: הנהלת בתי הדין הרבניים, בתי הדין הרבניים ומערכת השיפוט. באתר תמצאו פירוט לגבי הסמכויות והמבנה הפנימי.

באתר ניתן לקרוא על בתי הדין לפי נושאים שונים:

  • המבנה הארגוני של בתי הדין, על נושאי התפקידים, לאתר בתי דין לפי היישוב בו גרים.
  • רשימת הנושאים בטיפולם, מה תהליך הטיפול בתיק, סכומי האגרות שיש לשלם ושאלות נפוצות.
  • ניתן לברר פרטים על תיקים בטיפול ואף לפתוח תיק. פתיחת התיק נעשית באופן מקוון – בעזרת תעודת זהות וסיסמה, וניתן אף לשלם בכרטיס אשראי.
  • מאגרי מידע: קובץ חוקים, פסקי דין, טפסים, טופס לזוגות המתגרשים, כללי אתיקה לדייני בתי הדין וכדומה.
  • פניות הציבור לעובד בתי הדין הרבניים, פניה לגבי הדיון המשפטי בעזרת טופס מקוון.
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני