מאמרים

עילות גירושין לגבר

עילות לגירושין מתייחסות בדרך כלל למצב שבו אחד מבני הזוג מבקש לסיים את הנישואין באופן חד צדדי. על פי ההלכה ישנן עילות שונות אשר נותנות בידי הבעל  או האישה את ההצדקה לפנות לבית משפט רבני ולהגיש בקשה לגירושין. עילות גירושין יכולות להיות מסיבה אובייקטיבית : למשל מום שלא מאפשר המשך חיי משפחה, מחלה כלשהיא או אפילו עקרות. וישנן עילות סובייקטיביות שמתייחסות להתנהגות של אחד הצדדים: אלימות, התמכרויות וגם בגידה בבן הזוג. על כל פנים, אם גירושים עומדים על הפרק, זה הזמן לפנות אל עו"ד ירימי נתנאל לייעוץ גירושין העוסק בתחום מעל ל-20 אשר ישמח ללוות אתכם בתהליך המורכב.

גירושין להלכה

בכל מקרה שבו יחליט אחד מבני הזוג להגיש בקשה לגירושין מומלץ מאוד לפנות לעורך דין גירושין מומחה. בפגישה אתו ניתן להעלות את כל הנושאים והקשיים והוא יעשה סדר, יעמיד דברים על דיוקם ויוכל לנסח בקשה מסודרת לגירושין. ההלכה מייחסת חשיבות רבה לעילות לגירושין. ישנן עילות לגירוש האישה, ומצד שני לא חסרות גם סיבות לגירוש הבעל. לעיתים נראה שאין שוויון בין שני הצדדים, אבל זה מה שקבעה ההלכה ועם זה נגיע בסופו של דבר לבין הדין הרבני.

  • אי סיפוק מזונות, אימפוטנציה, אלימות או חוסר נאמנות עלולות בקלות להוות עילה לגירושין מצד האישה. כמובן שיהיה עליה להוכיח את העילות הנ"ל ועדיף להצטייד בהוכחות וגיבוי.
  • גם מהצד של הבעל ישנן כמובן עילות לגירושין (בגידה, חוסר סיכוי לשלום בית, עקרות).
  • לכל עילה לגירושין יהיה השלכות שונות וכדאי להיוועץ עם עורך דין מומחה.
  • לעיתים שתי עילות עלולות להתנגש זו בזו ולגרום דווקא לתוצאה הפוכה ממה שתכננתם בתחילה. צריך לדעת איך להציג את הסוגיה בבית המשפט , ורצוי שיעשה זאת איש מקצוע.

לא סרט בורקס

בסרטים מראים לנו לפעמים חוויות מחיי היום יום, וצובעים את הכול בהומור וחן. יש לזכור שבחיים האמתיים העניינים קורים קצת אחרת. לכן צריך לקחת את הדברים ברצינות ולהבין שכל מילה שתאמר בבין הדין עלולה או עשויה להביא לתוצאות שונות. אל בית המשפט צריך להגיע מוכנים לכל דבר ולהיות מגובים במסמכים והוכחות. עורך הדין שמייצג אתכם ידע איך לפנות אל בית הדין וכיצד לקדם אתכם אל התוצאה הרצויה.

אולי יעניין אתכם

גירושין בישראל

נראה כי אחוזי הגירושין עולים עם השנים ו"אורבים" בפינה לזוגות נוספים. רובנו מכירים סיפורים קשים וטרגיים על השלכות של הליכי […]

קרא עוד

הליך גירושין מה עושים

כשהתחתנתם זה באמת היה נראה כמו משהו שימשך לנצח. האהבה פרחה והכל זרם על מי מנוחות. לכן קצת קשה להאמין […]

קרא עוד

עורך דין גירושין במרכז

עבודתם של עורכי דין הינה מסועפת ומורכבת, אך נראה שעבודתו של עורך דין גירושין הינה מורכבת על אחת כמה וכמה. […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני