מאמרים

ילדי גירושין

ילדי גירושין

איך משפיעים גירושין על ילדים?

תיאוריות פסיכולוגיות שלמות עוסקות בקשר בין שנותיו הראשונות של הילד, קשריו עם הוריו וקשרי ההורים בינם לבין עצמם על תקינות התפתחותו הנפשית והפיזיולוגית. סביר להניח כי אם נשאל ילדי גירושין, כיצד הגירושין השפיעו עליהם, תתקבל תשובה מורכבת ושונה משום שכל מקרה לגופו. אם אתם מתלבטים בהקשר לגירושין או מעוניינים לבצע את הצעד הן עבורכם והן עבור ילדיכם, עורך דין ירימי נתנאל יספק לכם ייעוץ מקצועי על הנושא, יגבש עבורכם תכנית עבודה אסטרטגית וישים בבת עיניו את טובתכם וטובת ילדיכם.

על עולמם של ילדי גירושין

מתלבטים אם גירושין הוא הצעד הנכון עבורכם? תוהים כיצד ילדכם יתמודדו עם התווית "ילדי גירושין"? המידע הבא ינסה לספק לכם מעט תובנות בנושא:

  • סביבת תככים ומריבות – הורים רבים ממאנים להתגרש משום שחושבים שפירוק התא המשפחתי ישפיע לרעה על ילדיהם. מאידך, הם עשויים שלא לקחת בחשבון את ההשפעה השלילית על מגורים בסביבה שבה הוריהם מתנצחים זה עם זה. תקשורת שלילית בין ההורים אינה מתווה בפני הילד מודל בריא של זוגיות ותקשורת בין-אישית. לכן, גירושין שלא בהסכמה המתבצעים בפני בית המשפט, עשויים להזיק לילד, הנאלץ להתערב בעל כורחו בסוגיה ולעיתים אף להעיד במשפט.
  • שני בתים מאושרים במקום בית אחד מסוכסך – מחקרים מראים כי יכולות ההתמודדות של הילד בהקשר לסוגיית הגירושין תלויות ביציבות סביבתו לאחר הגירושין ובקשר שלו עם הוריו. במקרה זה, משמורת משותפת לשני ההורים תאפשר לילד להבין כי על אף שהוריו התגרשו זה מזה, הם אינם התגרשו ממנו והם ממשיכים לתפקד על תקן הוריו. כך, סביבתו היציבה של הילד תישמר במידת הניתן.

מסכימים להתגרש בשלום

הסכם גירושין אשר יתבצע על ידי גישור יאפשר לשני הצדדים להיפגש באמצע, לשתף אחד את השני בקושי ולמצוא את "דרך המלך" אל גירושין מוסכמים. בהסכם הגירושין, שני הצדדים מוצאים הסכמה בהקשר לסוגיות השונות בסביבה המעודדת שיח בוגר ומכבד. הסכם הגירושין יחסוך מהילד להתמודד עם משפט שעשוי להיגרר ולהפוך למלחמה שבה כל צד מנסה לרומם את עצמו על חשבון השני וילמד אותו על תקשורת בונה.

על עולמם של ילדי גירושין

בזמננו נושא המחקר של פסיכולוגיית ילדים וההשפעה של אירועים שונים בחייהם הינו בעל עניין רב ביותר. כך, נושא הגירושין תופס עניין רב של חוקרי ההתפתחות, משום שמדובר באירועים המשמעותיים שעשויים להתרחש בשנות חייו הראשונות של הילד ולהשפיע עליו בצורה מרחיקת לכת. זאת, לצד אחוז הגירושין הגדול והרעה של המצב הכללי שפעמים רבות מגיעה עקב האירוע הקשה הזה, מהווים גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטות על המשך חיי המשפחה.

מאפיינים של ילדי גירושין

ראוי לציין שגם כאן כל מקרה לגופו, וילדים בגילאים ומרקעים שונים מתמודדים עם הנושא בצורה שונה. על מנת לדעת בצורה מדויקת וברורה כיצד האירועים ישפיעו על חיי הילד בהמשך, יש לקחת בחשבון מרכיבים רבים, כולל הבריאות שלו בשנות חייו הראשונות, הקשר שלו עם שני ההורים, ועוד. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים לגבי הדרך שבה מבשרים את החדשות הלא נעימות, וכיצד מתנהגים תוך תהליך הגירושין. בגלל שכיום מדובר בתופעה יחסית רווחת ברוב מגזרי החברה (בעיקר החילונית), ניתן לומר שהגירושין לא יגרמו לשינוי משמעותי ברמה החברתית, אך עדיין כדאי לתאם את העניין גם עם המוסד החינוכי. על מנת שכל ההיבט המשפטי של הגירושין יעבור בשלום, כדאי לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן במיוחד, בכדי שתוכלו לרכז את תשומת הלב בילדים ולאפשר להם לקבל כמה שיותר חום ואהבה שיראו להם שהם לא נשארים לבד.

עורך דין לעניין גירושין והילדים

עורך דין שעוסק בתחום ילדי גירושין פועל על פי הנקוב בחוק וכן על פי טובת הילדים – משמורת משותפת או יחידנית נקבעת על פי המעורבות של כל אחד מההורים בחיי הילדים. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מנוסה בתחום ויכול להעניק את הייעוץ המדויק ביותר לעניין – צרו קשר עוד היום!

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים גירושין מעולם לא היו תהליך קל וחלק. הם תמיד מלווים בקשיים, כאבים, מחלוקות והפנמה שדרככם […]

קרא עוד

רוצה להתגרש פנו עכשיו לעו"ד גירושין

גירושין היא כבר מזמן לא מילה גסה. נכון שמדובר בתהליך שכרוך לעיתים בסבל, (עדיין לא מדובר במשהו מהנה) אבל כיום […]

קרא עוד

עילה לגירושין

בין המשפט בישראל נשען על המשפט העברי, לפיכך כל זוג יהודי שנישא בישראל מחוייב לפעול על פי הדין העברי. בכל […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני