מאמרים

ילדי גירושין

ילדי גירושין

איך משפיעים גירושין על ילדים?

תיאוריות פסיכולוגיות שלמות עוסקות בקשר בין שנותיו הראשונות של הילד, קשריו עם הוריו וקשרי ההורים בינם לבין עצמם על תקינות התפתחותו הנפשית והפיזיולוגית. סביר להניח כי אם נשאל ילדי גירושין, כיצד הגירושין השפיעו עליהם, תתקבל תשובה מורכבת ושונה משום שכל מקרה לגופו. אם אתם מתלבטים בהקשר לגירושין או מעוניינים לבצע את הצעד הן עבורכם והן עבור ילדיכם, עורך דין ירימי נתנאל יספק לכם ייעוץ מקצועי על הנושא, יגבש עבורכם תכנית עבודה אסטרטגית וישים בבת עיניו את טובתכם וטובת ילדיכם.

על עולמם של ילדי גירושין

מתלבטים אם גירושין הוא הצעד הנכון עבורכם? תוהים כיצד ילדכם יתמודדו עם התווית "ילדי גירושין"? המידע הבא ינסה לספק לכם מעט תובנות בנושא:

  • סביבת תככים ומריבות – הורים רבים ממאנים להתגרש משום שחושבים שפירוק התא המשפחתי ישפיע לרעה על ילדיהם. מאידך, הם עשויים שלא לקחת בחשבון את ההשפעה השלילית על מגורים בסביבה שבה הוריהם מתנצחים זה עם זה. תקשורת שלילית בין ההורים אינה מתווה בפני הילד מודל בריא של זוגיות ותקשורת בין-אישית. לכן, גירושין שלא בהסכמה המתבצעים בפני בית המשפט, עשויים להזיק לילד, הנאלץ להתערב בעל כורחו בסוגיה ולעיתים אף להעיד במשפט.
  • שני בתים מאושרים במקום בית אחד מסוכסך – מחקרים מראים כי יכולות ההתמודדות של הילד בהקשר לסוגיית הגירושין תלויות ביציבות סביבתו לאחר הגירושין ובקשר שלו עם הוריו. במקרה זה, משמורת משותפת לשני ההורים תאפשר לילד להבין כי על אף שהוריו התגרשו זה מזה, הם אינם התגרשו ממנו והם ממשיכים לתפקד על תקן הוריו. כך, סביבתו היציבה של הילד תישמר במידת הניתן.

מסכימים להתגרש בשלום

הסכם גירושין אשר יתבצע על ידי גישור יאפשר לשני הצדדים להיפגש באמצע, לשתף אחד את השני בקושי ולמצוא את "דרך המלך" אל גירושין מוסכמים. בהסכם הגירושין, שני הצדדים מוצאים הסכמה בהקשר לסוגיות השונות בסביבה המעודדת שיח בוגר ומכבד. הסכם הגירושין יחסוך מהילד להתמודד עם משפט שעשוי להיגרר ולהפוך למלחמה שבה כל צד מנסה לרומם את עצמו על חשבון השני וילמד אותו על תקשורת בונה.

על עולמם של ילדי גירושין

בזמננו נושא המחקר של פסיכולוגיית ילדים וההשפעה של אירועים שונים בחייהם הינו בעל עניין רב ביותר. כך, נושא הגירושין תופס עניין רב של חוקרי ההתפתחות, משום שמדובר באירועים המשמעותיים שעשויים להתרחש בשנות חייו הראשונות של הילד ולהשפיע עליו בצורה מרחיקת לכת. זאת, לצד אחוז הגירושין הגדול והרעה של המצב הכללי שפעמים רבות מגיעה עקב האירוע הקשה הזה, מהווים גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת קבלת ההחלטות על המשך חיי המשפחה.

מאפיינים של ילדי גירושין

ראוי לציין שגם כאן כל מקרה לגופו, וילדים בגילאים ומרקעים שונים מתמודדים עם הנושא בצורה שונה. על מנת לדעת בצורה מדויקת וברורה כיצד האירועים ישפיעו על חיי הילד בהמשך, יש לקחת בחשבון מרכיבים רבים, כולל הבריאות שלו בשנות חייו הראשונות, הקשר שלו עם שני ההורים, ועוד. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים לגבי הדרך שבה מבשרים את החדשות הלא נעימות, וכיצד מתנהגים תוך תהליך הגירושין. בגלל שכיום מדובר בתופעה יחסית רווחת ברוב מגזרי החברה (בעיקר החילונית), ניתן לומר שהגירושין לא יגרמו לשינוי משמעותי ברמה החברתית, אך עדיין כדאי לתאם את העניין גם עם המוסד החינוכי. על מנת שכל ההיבט המשפטי של הגירושין יעבור בשלום, כדאי לפנות לעורך דין מקצועי ומיומן במיוחד, בכדי שתוכלו לרכז את תשומת הלב בילדים ולאפשר להם לקבל כמה שיותר חום ואהבה שיראו להם שהם לא נשארים לבד.

עורך דין לעניין גירושין והילדים

עורך דין שעוסק בתחום ילדי גירושין פועל על פי הנקוב בחוק וכן על פי טובת הילדים – משמורת משותפת או יחידנית נקבעת על פי המעורבות של כל אחד מההורים בחיי הילדים. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מנוסה בתחום ויכול להעניק את הייעוץ המדויק ביותר לעניין – צרו קשר עוד היום!

 

עורך דין לענייני ילדי גירושין

ילדי גירושין בגיל הרך

הליך גירושין יכול להוביל לכדי משבר רגשי. לכן, יש לעשות הכול כדי למנוע כמה שיותר נזק ולתמוך במי שצריך. ילדי גירושין, למשל, סובלים מהליך זה – בייחוד אם הוא לא נעשה בתבונה, במתינות ומבלי לחולל מלחמות עולם בין בני הזוג. נמצאים בעיצומו של הליך גירושין? מעוניינים להגן על ילדיכם? עורך דין נתנאל ירימי יכול להעמיד לרשותכם את ניסיונו הרב בייעוץ ובייצוג של בני זוג שמתגרשים עם ילדים. זאת, כדי למנוע מהם כמה שיותר מצוקה ועגמת נפש בזמן התהליך. אפשרי להתגרש בלי לסבול.

כיצד ילדי גירושין מתמודדים עם ההליך?

  • כל עוד ההורים אינם גרושים והמריבות נמשכות בבית, הילדים חוששים מהעתיד לבוא. במילים אחרות, הורים שאינם מחליטים ואינם משפרים את חיי הנישואין שלהם גורמים לילדים להיות במצב חרדה מתמיד ולהרגיש את האלימות והכעס מופנים גם אליהם. בהתאם, עדיף להכריע לכאן או לכאן ולהחליט אם ללכת לגישור או לייעוץ זוגי או להתגרש, מאשר לגרום לילדים לסבול מהמתח האין סופי.
  • משמורת בלעדית לאחד ההורים גורמת לילדים להרגיש נאמנות גדולה יותר למי שמגדל אותם רוב הזמן. לכן מומלץ לא ליצור אצלם רגשות של נאמנות כפולה שממנה שתוביל לחששות. פרגנו להורה השני כדי שלא ליצור חיץ ביניהם וכדי שהקרע ביניכם לא יעבור לילדים. היבט זה אף עלול להשפיע לרעה על יחס הילדים אליכם כהורה מתסיס.
  • משמורת משותפת היא אידיאלית. כך, ניתן להעניק לילדים שני בתים שוויוניים; בתים אשר נותנים להם הרגשה שהם רצויים באותה מידה. ככל שהחלוקה תהיה שוויונית יותר כך הם יגדלו בתחושה שאפשר להתגרש ובכל זאת לא לאבד משפחה.

להבטיח יציבות לילדים

מהו הדבר החשוב ביותר למתגרשים שהם הורים לילדים? להבטיח יציבות ורגיעה בזמן של זעזועים כמו גירושין. ילדי גירושין זקוקים לכל המתינות והסבלנות שלכם בזמן שאתם מתגרשים. בהתאם, מומלץ להתאפק, להבליג ולנהל את התהליך בצורה הכי מהירה ונטולת סיבוכים שיש. עורך דין נתנאל ירימי מציע להורים את הניסיון והידע שלו כדי להבטיח גירושין הוגנים ששומרים גם על האינטרסים של הילדים. טובת הילדים היא אינה מילה ריקה בלבד אלא עיקרון חשוב מאוד ונר לרגליו.

מידע נוסף בנושא

ילדי גירושין 

כל משבר משפחתי עשוי להותיר חותם על הילדים. ילדי גירושין נחשבים לילדים שסובלים הכי קשה מההשלכות של הפרידה. הדבר מחייב אתכם להבין על מה אתם מוכנים לוותר וכיצד לגשר על הפערים שיש ביניכם, במיוחד אם מדובר בגידול ילדים ולא רק חלוקת רכוש ונכסים. עו"ד נתנאל ירימי ממליץ להבין את מצבם של הילדים לפני שאתם מתחילים לדבר על גירושין. זה עשוי לעזור לכם לנהל אותם בצורה חכמה ובוגרת יותר ולמזער את הפגיעה במשפחה.

האם ילדי גירושין סובלים תמיד?

  • ככל שילדים צעירים יותר הם מסתגלים למצב המשפחתי שלהם במהירות רבה יותר. היוצא מהכלל הוא גירושים שמתנהלים באווירה אלימה, לא יציבה ומלאה בהתפרצויות זעם וניכור הורי. ילדים שגדלים לתוך מצב כזה יגלו בבוא העת את הסימנים הראשונים לטראומות שחוו ולכן זה תלוי בכם כיצד יתגדלו ויתפתחו.
  • אם אינכם יודעים כיצד להתנהל בצורה אחראית ושקולה, קחו אנשים מקצוע נוספים שילוו אתכם ולא רק עורך דין. גם עורכי דין טובים יכולים לייעץ לכם ולהמליץ לכם על צוותים מקצועיים שיעזרו לכם. כדאי לא לעבור את זה לבד בכל מקרה משום תמיד טוב שיש מי שיכול לטפל גם בילדים ולהיות לצדם בצורה בלעדית. כך הם גם מרגישים בטוחים שיש מי שדואג להם מלבד ההורים.
  • אם לא תטפלו בעצמכם אתם עלולים לעשות טעויות שיפגעו בילדים, לאו דווקא בגלל כוונה רעה. בדיוק כפי שבמטוס הורים חייבים לחבוש מסיכת חמצן לפני הילדים בשעת חירום, כדי שיוכלו לטפל בהם מבלי לאבד את ההכרה, כך גם רווחתכם הנפשית חיונית לניהול גירושים בריאים ותקינים.
  • הילדים מרגישים כל מה שעובר עליכם ולכן אין טעם להסתיר מהם דבר אלא לשתף אותם בפתיחות ובכנות גם במצוקה, עד גבול מסוים.

תמיכה מורלית וגם מקצועית

עורך דין נתנאל ירימי מציע לכם את התמיכה המורלית שנחוצה לניהול תיק גירושין שיש בו ילדים. הוא יודע עד כמה ילדי גירושין מושפעים מכל המצב, ולכן חובה להתחשב בהם בכל צעד שנוקטים בתיק.

אולי יעניין אתכם

תהליך גירושין

הנקודה הרגישה ביותר בחיי אנשים רבים – זה הרגע שבו מגיעים להחלטה שחיי הנישואין הסתיימו ויש להתחיל בהליכי הסיום בכדי […]

קרא עוד

רוצה להתגרש ?

חיי המשפחה והזוגיות עשויים להיות אתגר גדול עבור אנשים רבים, זו הסיבה לכך שאחוז הגירושין בישראל הוא די גבוה. עם […]

קרא עוד

פתיחת תיק גירושין

הליך פתיחת תיק גירושין מבחינה סטטיסטית נתוני הגירושין בארץ מראים כי כל זוג נשוי שלישי לערך מגיע למצב של פתיחת […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני