מאמרים

התרת נישואין ללא הסכמה

סטטיסטיקת הגירושין אינה פוסחת על דתות שונות ולכן אנו רואים תביעות לגירושין מצד זוגות בני אותה הדת או זוגות שאינם בני אותה הדת. בני הזוג, בני הדתות השונות, אמנם נישאו בחוץ לארץ בניחוח אירופאי, אך הגירושין יהיו כחול לבן. תהליך זה קרוי התרת נישואין. בתהליך זה יכול לסייע לכם עו"ד ירימי נתנאל.

התרת נישואין – במה זה כרוך

בארץ ישראל בתי הדין הדתיים הם נותני הסמכות הבלעדיים בענייני נישואין וגירושין. זוגות יהודים צפויים להינשא (וחלילה להתגרש) בבית הדין הרבני, זוגות נוצרים צפויים לעשות בבתי הדין הנוצריים ועוד. כאשר מדובר בזוגות מעורבים, לדוגמה – יהודי המעוניין להתגרש מאשתו הנוצרייה, הסמכות ניתנת לבית המשפט לענייני משפחה. כך בדרך כלל מתבצע תהליך התרת נישואין

  • כאשר ישנה הסכמה מצד שני בני הזוג על החלטתם להיפרד, עליהם לאסוף מסמכים והצהרות ולהגישם לבית המשפט. עורך הדין ינחה אתכם בכך וילווה אתכם עד ששניכם תחתמו על מסמכי ההתרה ותסיימו את הקשר בידידות.
  • כאשר אין הסכמה בין בני הזוג, עליהם להגיש תביעה לבית המשפט לדיני משפחה. ראשית, עליו להחליט אם בסמכותו לשפוט במקרה כזה. כאשר אחד מבני הזוג הינו יהודי, בית המשפט נועץ בבית הדין הרבני כדי לקבל חוות דעת על ההתרה. במידה שדתו של אחד מבני הזוג מוטלת בספק והוא עשוי להיות יהודי, ייתכן שהסמכות על התביעה תעבור לבית הדין הרבני.

עו"ד גירושין המתמחה בדיני המשפחה מסייע רבות לתהליך. למעשה, ללא עורך הדין, תהליך התרת הנישואין או הגירושין אינו יכול להתבצע כראוי, משום שהוא דורש בקיאות בדיני המשפחה השונים. עורך הדין המיומן ינחה אתכם במהלך התהליך ויסייע לכם לקצר את התהליכים והזמן כדי שתוכלו לסיים בהקדם את פרק א' בחייכם ולהתחיל להתאקלם בתחילתו של פרק ב'. עורך הדין מייצג את כל צרכיו של הלקוח בעת המשפט –

  • דמי מזונות
  • דמי מזונות ילדים
  • חלוקת הרכוש בין בני הזוג
  • סוגיית המשמורת

ניהול אפקטיבי ויעיל של המו"מ מול עורכי הדין האחרים

סוף דבר

תהליך התרת נישואין הינו תהליך מורכב הן מבחינה רגשית והן מבחינה משפטית. ולכן מומלץ מאוד לפנות לשירותיו של עורך מנוסה ורגיש. זה ילווה אתכם במקצועיות לאורך כל התהליך, החל מרגע התביעה ועד לרגע המיוחל שבו תוכלו לגשת אל משרדי הפנים כדי לשנות את הסטטוס הזוגי שלכם בתעודת הזהות.

אולי יעניין אתכם

עורך דין גירושין מומלץ

הנושא הזה תמיד עמד באוויר, חששתם ממנו ועם זאת הבנתם שזו היא הדרך אל החופש שלכם. אם הגעתם למסקנה שהגיע […]

קרא עוד

תהליך גירושין

הנקודה הרגישה ביותר בחיי אנשים רבים – זה הרגע שבו מגיעים להחלטה שחיי הנישואין הסתיימו ויש להתחיל בהליכי הסיום בכדי […]

קרא עוד

רוצה להתגרש ?

חיי המשפחה והזוגיות עשויים להיות אתגר גדול עבור אנשים רבים, זו הסיבה לכך שאחוז הגירושין בישראל הוא די גבוה. עם […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני