מאמרים

הליך גירושין מה עושים

כשהתחתנתם זה באמת היה נראה כמו משהו שימשך לנצח. האהבה פרחה והכל זרם על מי מנוחות. לכן קצת קשה להאמין שכעת אתם עומדים לפני החלטה להתגרש ולפנות כל אחד לדרכו.                                                     תהליך גירושין, על אף שהפך להיות מאוד נפוץ ולעיתים אפילו מקובל, עדיין נשאר קשה וכואב. וגם אם לא נודה בזה, הוא תמיד ישאיר אותנו עם חור קטן בלב. אבל לפעמים אין ממש ברירה וכשהקשר הופך לנטל, עורך דין גירושין ירימי נתנאל נמצא כאן כדי לסייע לכם לצאת מהתסבוכת, לקבל את דמי המזונות ואת הנכסים המגיעים לכם לפי חוק.

למי אפשר לפנות

ההחלטה להתגרש יכולה להגיע בפתאומיות או לאחר תהליך מתמשך. בכל מקרה כשזה קורה צריך להיות פרקטיים ויעילים ולצורך כך עדיף לפנות לצד שלישי שינהל תהליך גירושין, במקרה שלנו עורך דין. להלן השלבים העיקריים שבהם תיתקלו בבואכם בשערי הגירושין:

  • אם רק בן/בת הזוג מעוניינים להתגרש, קיימת אפשרות להגיש בקשה לשלום בית. בית הדין לא יכול לכפות זאת ולעיתים מדובר בצעד טקטי של הבקשה.
  • אם ההחלטה הינה משותפת אזי ניתן להגיע להסכם גירושין על ידי גישור או טוען רבני, או בסיוע של עורך דין.
  • ניתן כמובן להגיע להסכם עצמאי, אך לא מומלץ לעשות זאת. ההסכם אליו תגיע יהיה מחייב ולכן עליו להיות בור ומוקפד. ללא פרשנויות ועם אפשרויות לשינו במידה ונחוץ. עורך דין מקצועי ידע לנסח את ההסכם בשפה משפטית ונכונה.
  • רוב ההסכמים מתייחסים לכמה נושאים עיקריים בהם מזונות ילדים, הסדרי משמורת, חלוקת הרכוש בין הצדדים ובסופו שח דבר הגט.
  • לאחר שהגעתם להסכם וחתמתם עליו יש להגישו לבית דין לענייני משפחה או רבני והוא יאשר אותו וייתן לא תוקף משפטי מחייב.
  • השלב האחרון הוא טקס הגט שמתקיים בבין הדין הרבני. הטקס בעל חשיבות דתית אך הוא הינו קצר וממצה.

טרום גירושין

יש לציין שכיום בני זוג אשר מחליטים להתגרש מחויבים לפנות לגישור על מנת לנסות לפתור את המצב בזמן קצר יותר ובפחות עלויות כספיות. בכל מקרה כל הסכם גירושין הוא ספציפי למקרה המדובר ותואם את נסיבותיו השונות של בני הזוג.

אולי יעניין אתכם

גירושין וילדים

גירושין וילדים קטנים מציאות הגירושין היא מציאות קשה עבור בני הזוג הנאלצים להסתגל ולהתאקלם לשינויי הסטטוס. אך נראה כי גירושין […]

קרא עוד

גירושין בהסכמה

ההבנה שחיי המשפחה לא צלחו אמנם קשה לכל אדם, אך ניתן להעביר את תהליך סיום החיים המשותפים בצורה הרבה יותר […]

קרא עוד

ילדי גירושין

איך משפיעים גירושין על ילדים? תיאוריות פסיכולוגיות שלמות עוסקות בקשר בין שנותיו הראשונות של הילד, קשריו עם הוריו וקשרי ההורים […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני