מאמרים

גישור לגירושין

גישור לגירושין 

תהליך גישור לגירושין

במהלך השנים, יצא לכם להיות עדים למספר סיפורי גירושין של האנשים הקרובים לכם ולהיווכח במציאותם הכואבת. מעולם לא האמנתם שזה יקרה לכם, אך עם כל הצער שבדבר, זה קרה. כדי להפוך את ההליך הזה לפחות צלקתי, תוכלו לבחור בהליך גישור לגירושין. על מנת שהליך הגישור יתבצע כראוי ועל הצד הטוב ביותר, עליכם לבחור בעו"ד מנוסה כמו עו"ד ירימי נתנאל, אשר עוסק בתחום כבר מעל ל-20 שנה וישמח לסייע לכם לשרוד את הגירושין בשלום במידת האפשר, תוך שימת דגש על רגישות, הבנה ומקצועיות.

גישור לגירושין – לגשר במקום לנפץ

גישור לגירושין נועד לספק אלטרנטיבה ידידותית יותר לתביעת הגט. להלן היתרונות לבחירת הגישור:

  • זמן – תביעת גט אורכת זמן רב שבו כל אחד מהצדדים פורש את משנתו בפני בית הדין, נאספות העדויות ובסופו של דבר מתבצעת ההחלטה. הליך הגישור הוא מהיר יותר ויוכל לחסוך מכם את "מריחת" הזמן, שבין כה וכה קשה לכם.
  • התקדמות בקצב מותאם – בנוסף, הליך הגישור יותאם לקצב ההתקדמות של שני בני הזוג באופן אישי. כך, תוכלו לבצע החלטות שקולות וחשובות מבלי להרגיש שאתם מבזבזים את הזמן או לחוצים בזמן.
  • תהליך השם דגש על כבוד הדדי – תביעת הגט בדרך כלל מלווה בחיכוכים ומחלוקות שהופכים את תהליך הגירושין למסויט במידת מה, מכאיב וקשה. בחלק מהזמן של הקשר רכשתם אהבה, חיבה וכבוד זה לזו. כדי לכבד את העבר הזוגי והמשמעותי שלכם, תוכלו לבצע הליך גישור שיסייע לכם לעבור את התהליך תוך מתן כבוד, הבנה ורגישות זה לזו.

מדוע יש לבחור בעו"ד כמגשר?

ראשית, במהלך הגישור נחתם הסכם הגירושין הכולל החלטות חוקיות על סוגיות הקשורות בבני הזוג. לכן, רצוי לבחור בעו"ד העוסק בגישור ובקיא בשני צדדי המפה, הן בצד הגישור והן בצד הגירושין. כך, תוכלו להחליט על הסכמים מהותיים תוך הבנת מורכבות הדברים בסיוע של איש מקצוע הבקיא במערכת הדין והמשפט. העו"ד המגשר יאפשר לכם למצוא את הגשר בין האינטרסים של כל אחד מהצדדים, משום שבתהליך הגירושין אין מנצחים או מפסידים, אלא רק שני אנשים המעוניינים לסיים את הדרך המשותפת שבנו ולעבור הלאה כדי לסלול דרך חדשה.

תהליך גישור לגירושין

נושא הגירושין הינו כאוב וקשה למספר רב של אנשים, כיום רבים כבר "גרושים דור שני" ורוצים להימנע מגירושין כואבים כפי שהיו כשהם היו ילדים. לעיתים בני הזוג מצליחים להגיע לעמק השווה כבר בהחלטת הגירושין. זה אומר שהם לא מאשימים זה את זו בכך שהנישואין לא צלחו, שהם יודעים בדיוק כיצד לחלק את הרכוש שצברו וגם את הדרך שבה יתנהלו עם הילדים לאחר הגירושין. במידה ובני הזוג הגיעו להסכמה באופן עצמאי – הם לא חייבים את תהליך הגירושין הקשה המערב בתי דין, עורכי דין משני הצדדים וכו'.

כיצד נעשה גישור לגירושין?

הליך הגישור זהו למעשה מפגש שנעשה בין בני הזוג ושבמהלכו מנוסח ונחתם מסמך המפרט את ההתנהלות של בני הזוג לאחר הגירושין – הנכסים, הילדים וכו'. החשיבות של ההליך הינה בכך שכל מה שהוסכם עליו יהיה רשום בכתב וייקבל אישור של נוטריון. הנוכחות של עורכי דין הכרחית בעיקר למתן תוקף להסכם וכן יצירת מסמך שאי אפשר לערער עליו מאוחר יותר (במילים אחרות, שעורך דין אחר לא יוכל למצוא בו "פרצות" לפתיחת הליכים כלשהם בעתיד).

מציאת עורך הדין המתאים

למרות שהליך גישור לגירושין הוא הרבה יותר קל ומהיר מהגירושין הרגילים, עדיין צריך לפנות למומחה איכותי ומקצועי ביותר בתחום, על מנת שיעניק את התמיכה הדרושה לכל אורך התהליך ויעשה זאת בצורה חברית ונעימה. עורך הדין נתנאל ירימי עובד בתחום המשפט שנים ארוכות, במהלכן הוא צבר לא רק ניסיון רב והיכרות משמעותית ביותר עם עולם המשפט בישראל, אלא גם קשרים נרחבים במוסדות השונים, מה שמאפשר גם לזרז תהליכים שונים בהקשר של גירושין, גם כאשר הם נעשים במסלול ה"מהיר" באמצעות הגישור. לסיוע בהליך גירושין מהיר וחסר תקלות – צרו קשר עוד היום.

פתיחת תיק גירושין

הליך פתיחת תיק גירושין מבחינה סטטיסטית נתוני הגירושין בארץ מראים כי כל זוג נשוי שלישי לערך מגיע למצב של פתיחת […]

קרא עוד

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין מקצועי ראשוני עם עורך דין ירימי נתנאל המתמחה בענייני משפחה. אנו נספק לכם הכוונה נכונה וספציפית לכל הליך […]

קרא עוד

עורך דין גירושין מומלץ

הנושא הזה תמיד עמד באוויר, חששתם ממנו ועם זאת הבנתם שזו היא הדרך אל החופש שלכם. אם הגעתם למסקנה שהגיע […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני