מאמרים

גישור גירושין

ברגעים מסוימים בחיים המשותפים, בני הזוג עשויים להחליט שהם ללא עושים זה את זו מאושרים יותר, והדרך הטובה ביותר לפתור את העניין היא באמצעות פרידה איש איש לדרכו. אך לא תמיד הגירושין צריכים להפוך להליך ארוך, מכוער, מלא סכסוכים ודיונים בבית המשפט. למעשה, ההליך העדיף על כל הצדדים זהו גישור גירושין שנעשה מחוץ לכתלי בית המשפט, ומתבסס על כך שבני הזוג יודעים בדיוק "מה הולך למי" ולא מתכננים לפתוח במאבקים ומלחמות בכדי לנסות ולפגוע אחד בשני. הגישור מיועד ליצור הסכם רשמי ותקף שיקבע את המשך ההתנהלות של השניים. ניתן לעשות הסכם שכזה במסגרת זוג נשוי, זוג עם ילדים, זוג עם נכסים רבים וכו', כלומר – אין שום הגבלה, דרוש רק הרצון ההדדי.

גישור גירושין

האם דרוש עורך דין לגישור גירושין?

לכאורה, אם הכל כל כך פשוט, אז האם באמת דרוש עורך דין שילווה את התהליך? בפועל מדובר בדרך הרבה יותר פשוט להתנהל, משום שכאשר הכול מעוגן בחוק ונעשה על פי חוק דיני המשפחה בישראל, ניתן לקבל את התוצאות בצורה הרבה יותר ברורה ולמנוע סכסוכים כלשהם בעתיד. באופן כללי, כוחו של כל מסמך רשמי הוא בניסוח שלו שאינו משתמע לשני פנים, ועל מנת להגיע לאחד שכזה – דרוש אדם מקצועי בתחום רעיית הדין.

מיהו עורך הדין המתאים?

ניתן להעביר גישור גירושין עם מומחה בתחום זה, כזה שיאפשר את התנאים הטובים והנוחים ביותר עבור בני הזוג, ייצור אווירה נעימה ויוכל לסייע גם בשלבים מאוחרים יותר במידת הצורך. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מיומן ומקצועי בתחום דיני משפחה, הניסיון הרב שלו מאפשר לו להתמודד בהצלחה רבה עם כל סוג של דיון ועם כל בעיה שהיא – צרו קשר עוד היום לתחילת הליך גישור ידידותי.

הליך גישור גירושין עם נתנאל ירימי

גישור גירושין בדרכי שלום

כאשר בני זוג מסיימים את הזוגיות ביניהם ומתחילים לדבר על גירושין, עומדות בפניהם מספר אפשרויות מתוכן יוכלו לבחור. מבין שלל האופציות, הטובה ביותר תהיה תמיד גישור גירושין; הליך שיסייע להם להגיע להסכם גירושין משותף – ואף יחסוך להם זמן התדיינות בבית הדין הרבני. עורך דין נתנאל ירימי משמש גם מגשר לבני זוג מתגרשים כדי לעזור להם בכל שלב כדי לנסח הסכם גירושים מאוזן; הסכם שלא יקפח אף אחד ויבטיח את האינטרסים שלהם ושל הילדים, אם יש להם כאלה.

מה תוכלו לקבל בהליך גישור גירושין?

  • חיסכון בזמן בכל תהליך שתתחילו בו. זה מתחיל מכך שאתם יכולים לחסוך את הגירושין עצמם על ידי גישור לשלום בית; גישור שגם יחסוך מכם את הדרישה לעשות זאת מבית הדין. השלב הבא עובר בגישור לקראת גירושין – שם תוכלו להגיע להסכמות על הסכם הגירושין ביעילות ובמהירות. את ההסכם תוכלו להגיש בהליך הגירושים ובכך תחסכו זמן ממושך של הליכים מייגעים לקראת פסק דין.
  • חיסכון בכסף. וזאת, משום שהגישור מונע מכם לשלם עבור כל ההליכים המנוהלים על ידי עורכי הדין בינם לבין עצמם, לצד תשלומי שכר הטרחה. כמו כן, כאשר אתם מצליחים להגיע להסכם גירושין כתוצאה מהגישור אתם חוסכים את הכסף על הדיונים בבית הדין ומגיעים מוכנים.
  • במקום לשבור כלים, בזכות הגישור תוכלו להתגרש מבלי שתדברו אחד עם השני. בהתאם, מדובר בפתרון הרבה יותר מכובד ויעיל. הרי אנרגיה רבה מושקעת בסכסוך שאפשר היה למנוע או לפחות לא לדרדר אותו יותר על ידי התלהמות מיותרת. כך תוכלו לזכור את הרגעים היפים בזוגיות המשותפת ולא לשנוא אחד את השני.

להתגרש כמו שצריך

לא קל להתגרש ולכן חובה לעשות הכול כדי להימנע מכמה שיותר אי נעימויות. אפשרי להקל על הצדדים על ידי גישור גירושין שיוביל אתכם למטרה בנחישות וברגישות, בקצב שלכם וללא כפייה של שום צעד. מעוניינים גם אתם בגישור מקצועי? מחפשים אחר מומחה בתחום זה? עורך דין נתנאל ירימי מנוסה בגישור בין בני זוג המעוניינים להתגרש. לכן, הוא יידע בדיוק היכן טמונים מוקשים אפשריים וינטרל אותם בזמן ובצורה המיטבית ביותר.

גישור לגירושין עם מגשר מומחה

גישור לגירושין עם מגשר מומחה

אחת הדרכים המקובלות היום להתגרש היא לבחור בתיווך של אנשי מקצוע; מומחים שיסייעו לכם להגיע למטרה בצורה מדורגת ומכובדת. במילים אחרות, גישור לגירושין יציל אתכם ממלחמות רבות ומיותרות שאף אחד אינו מעוניין בהן. לכן, מומלץ לבדוק אופציה זאת לפני שצוללים להליכים ממושכים בבית הדין הרבני. מעוניינים גם אתם בהליך גישור זה? צרו קשר עם עורך דין נתנאל ירימי. מומחה זה מלווה זוגות כמגשר מזה שנים רבות ויודע לזהות בדיוק היכן נמצאת הבעיה – וכיצד לפתור אותה ולגשר עליה, לטובתכם.

מה צריך לדעת על גישור לגירושין?

  • הגישור מתחיל הרבה לפני שאתם מחליטים להתגרש. למעשה, האפשרות הראשונה שבית הדין ידרוש מכם לנצל היא להגיע לשלום בית – ולהפוך כל אבן בדרך לשם. ייתכן וגישור זה יגרום לכם לשנות את דעתכם ולהפסיק את ההליכים בכל שלב שבו אתם נמצאים. שלב זה יחייב מציאת מגשר שיאתר נכון את הבעיות ויצליח לפתוח ערוץ תקשורת ביניכם.
  • הליך זה יחסוך לכם כסף רב. אין ספק, המחלוקות על הסכם הגירושין וחלוקת הנכסים שלכם, קביעת מזונות ילדים ומשמורת ילדים לוקחת זמן ועולה כסף, בעיקר לעורכי הדין. כשאתם מגיעים להסכם אחרי גישור כזה אתם יכולים לחסוך זמן רב שאף יחסוך לכם כסף. לאור כל זאת, לא תאלצו להתמודד עם עיכוב ביצירת מהלכים חדשים בחייכם, עיכוב ברכוש וכספים לצד הוצאות אחרות.
  • הסכם הגירושין שמגיעים אליו לאחר גישור הינו הוגן ונדיב בהרבה מאשר הסכם שנלחמים עליו בבית הדין. במילים אחרות, הסכם כזה מחלק את הכול בהסכמה ובהבנה – כאשר ייתכן ותבצעו מחוות אחד כלפי השני בהליך כזה.
  • אתם נשארים בקשר ידידותי ומכבד אחר כך, משום שאין מטענים רגשיים ומשקעים כבדים שנותרים מהליך מר ומתיש. השלב הבא בחייכם ייפתח ביתר קלות לאחר מכן משום שלא תצטרכו להשתקם מפציעות רגשיות.

לסיים את זה יפה

גישור לגירושין הוא ההליך המועדף על כל הרשויות, כאשר האנשים שעוסקים בגירושין יסייעו לכם בכך. למרות המיתוס שעורכי דין מעדיפים הליכים ממושכים ויקרים, אף אחד אינו נהנה מכך באמת. כדי לסגור את מלוא הקצוות, מוזמנים לפנות אל עורך הדין נתנאל ירימי. עו"ד זה צבר ניסיון רב בגישור בין בני זוג וימנע אפשרות של הסלמה בסכסוך – תוך ניהול הליך גירושין מכבד ומאופק.

מידע נוסף בנושא

גישור גירושין 

יש שני שלבים שבהם נדרש גישור לקראת גירושין, השלב שבו צריך לנסות להשלים ולא להתגרש, והשלב שבו מחליטים להתגרש אבל צריך להסכים איך. גישור גירושין על ידי עורך הדין נתנאל ירימי מביא אתכם לנקודה שבה אתם יודעים בדיוק מה מקבל כל אחד ומה חשוב לכם, כדי שהגירושין יתנהלו בהסכמה מבלי שיידרדרו למצב של מלחמה מיותרת וטעונה. זה אפשרי לשבת על כל הפרטים שחשובים לכם מבלי לריב, אם רק רואים לנגד עיניכם את טובתכם, במיוחד אם יש ילדים בתמונה.

כיצד מתנהל גישור גירושין?

  • כל גישור מתחיל בבדיקת הסכם הממון שלכם, במידה וקיים. אם איננו, עוברים לחלוקת הרכוש ולבדיקת העובדות והנתונים המספריים. יכול לקרות לעתים שתנאים מסוימים בהסכם הממון השתנו ויש לפתוח אותו לדיון, אך לרוב הוא אמור לכלול גם את השיקולים האלה לאורך השנים ולא להוות בעיה. זה גם הרגע להחליט אם אתם מכבדים את הסכם הממון או בוחרים להציג אותו לגישור.
  • בדיקת כל העובדות שכוללות את מה שהתכוונתם לחלק ביניכם ומה חשוב לכם להשאיר אצל כל אחד. הדבר כולל מיפוי נכסים והכנת רשימה של הכספים, הרכוש, החשבונות השונים וחישוב כל מה שנותר מהחובות לתשלום, ואפילו התייחסות לחסכונות משותפים או זכויות פנסיה שיש לכל אחד. זה החלק המעשי שכולל בעיקר בדיקת מספרים.
  • ילדים הם לב הגירושין ועליכם להחליט כיצד לשמור על הקשר בין ההורים ואם לחלק את המשמורת ביניכם. זה תלוי גם באורח החיים שלכם לפני כן ועד כמה זה מתאים לשמור עליו.

לגשר על הפערים

הפערים בהליך גירושין נוגעים בעיקר לשינוי באורח החיים שלכם ועל זה צריך להתגבר. זהו מהלך רגשי בעיקר שבא לידי ביטוי בהיבטים מעשיים, כך שכל גישור גירושין עוזר לכם למעשה להסתגל לחיים החדשים שלכם כגרושים. עו"ד נתנאל ירימי צבר ניסיון רב בתחום זה עם כל הרגישות וההתחשבות המתבקשות מכך, והוא עוזר לכם ללכת בדרך זו בזהירות ובביטחון עד שתרגישו נוח לחתום על הסכם הגירושין.

אולי יעניין אתכם

גישור לגירושין

תהליך גישור לגירושין במהלך השנים, יצא לכם להיות עדים למספר סיפורי גירושין של האנשים הקרובים לכם ולהיווכח במציאותם הכואבת. מעולם […]

קרא עוד

גירושין ילדים אצל אמא או אבא

תהליך הגירושין הוא קשה, מורכב ומתיש עבור התא הזוגי, אך כאשר מעורבים בו ילדים, הוא נהיה לקשה כפליים הדורש החלטות […]

קרא עוד

עו"ד גירושין 

גירושין זוהי נקודה רגישה ביותר בחיי אנשים רבים, היא גורמת לקשיים שונים, גם ברמה הרגשית וגם ברמה הכלכלית. עם זאת, […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני