מאמרים

גירושין ילדים אצל אמא או אבא

תהליך הגירושין הוא קשה, מורכב ומתיש עבור התא הזוגי, אך כאשר מעורבים בו ילדים, הוא נהיה לקשה כפליים הדורש החלטות והתארגנויות נוספות. כדי שתהליך גירושין ילדים יתבצע עם כמה שפחות צלקות ומטענים, יש צורך להיעזר בעו"ד, שלעיתים קרובות ישמש כגשר בין בני הזוג. עו"ד ירימי נתנאל מתמחה בדיני משפחה וגירושין ובאמצעות מקצועיותו הענפה, בנחישות וברגישות, יוכל לסייע לכם לעבור את ההליכים הקשים, בשלום ככל שניתן.

על גירושין ילדים ומה שביניהם

כאשר אתם מתחילים להביא בחשבון שיקולי גירושין ילדים ומשפחה, חשוב שתדעו שאתם לא לבד. באמצעות איש מקצוע מנוסה ומקצוען, תוכלו לקבל ידע נוסף בנושאים הללו. הנה מדריך קצר בנושא:

  • חששות בשל הגירושין – אחד החששות העיקריים הוא שהגירושין ישפיעו לרעה על הילדים. לכן, הורים רבים ממאנים להתגרש וממתינים לכך שילדיהם יגדלו, יבשילו ויוכלו לעכל את הנושא באופן טוב יותר. יחד עם זאת, ייתכן ששני בתים מאושרים יהיו סביבה בטוחה ובריאה יותר עבור הילדים מאשר בית אחד שבו נושבות רוחות מלחמה.
  • הסכם גירושין – אם, על אף קיצו הקרב ובא של הזוגיות ביניכם, עדיין נושבות ביניכם רוחות ידידותיות ואתם מעוניינים לחסוך את המלחמות בבתי הדין בהקשר לגט, תוכלו לבחור בהסכם גירושין. מדובר בדרך ידידותית, שלווה וקלה יותר להתגרש ובה אתם מגיעים להסכמים משותפים לגבי החלטות וסוגיות משותפות. כך, למשל תוכלו להחליט מראש על חלוקת הרכוש ועל המשמרות בהקשר לילדים.
  • הסדרי ראייה – בעבר, בעת גירושין כאשר הילדים היו בגיל הרך (עד גיל 6), המשמורת העיקרית הייתה עוברת באופן אוטומטי לבעלות האם ואילו האב היה מקבל הסדרי ראייה. גם בגילאים מבוגרים יותר, בדרך כלל האם הייתה מקבלת חזקה בלעדית על ילדיה. כיום, המצב הוא שונה ונוטים לחשוב יותר על טובת הילדים, לכן במקרים מסוימים, באמצעות הוכחות מוצקות בשטח, גם האבות מקבלים משמורת עיקרית על ילדיהם.

משמורת משותפת

על פי מחקרים שבוצעו, נראה כי משמורת משותפת, שבה שני ההורים הם דמויות מרכזיות בחייו של הילד, תורמת לרווחתו. כך, תוכלו להימנע מליצור לילד סביבה לא נעימה ומאיימת בה הוא נאלץ לבחור צד אחד על חשבון הצד השני. במשמורת משותפת הילד יזכה לשני בתים עיקריים (ולא לבית אחד קבוע ולבית נוסף שלא ירגיש כבית) עם הורים המסוגלים לתקשר זה עם זה גם לאחר הגירושין.

גירושין ילדים אצל אמא או אבא

גירושים עם ילדים

גירושין עם ילדים נהיו לנפוצים יותר במציאות ימינו ונראה כי הנתונים הסטטיסטיים הם במגמת עלייה. כדי שהליך גירושין זה יתבצע […]

קרא עוד

הליך גירושין מה עושים

כשהתחתנתם זה באמת היה נראה כמו משהו שימשך לנצח. האהבה פרחה והכל זרם על מי מנוחות. לכן קצת קשה להאמין […]

קרא עוד

תהליך גירושין

הנקודה הרגישה ביותר בחיי אנשים רבים – זה הרגע שבו מגיעים להחלטה שחיי הנישואין הסתיימו ויש להתחיל בהליכי הסיום בכדי […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני