מאמרים

גירושין וילדים

גירושין וילדים

גירושין וילדים קטנים

מציאות הגירושין היא מציאות קשה עבור בני הזוג הנאלצים להסתגל ולהתאקלם לשינויי הסטטוס. אך נראה כי גירושין וילדים המעורבים בתמונה הופכים את המציאות לרוויית קשיים וסיבוכים נוספים. כדי שתיק הגירושין יתבצע באופן החלק ביותר, עורך דין ירימי נתנאל, עורך דין מנוסה, מקצועי ורגיש, יבצעו תוך מחויבות מלאה לשמור על האינטרסים של לקוחותיו ולהשיגם תוך הקפדה על הגנת שני הצדדים במחלוקת, אך בעיקר הגנה על שלומם של ילדיהם המעורבים בכך.

כאשר גירושין וילדים מעורבים יחדיו

המדריך הבא יסייע לכם לרכוש את המידע על גירושין וילדים:

  • תיק גירושין – ראשית, בית הדין הרבני או בית המשפט לדיני משפחה יאפשר לזוג להגיע להסכם באופן עצמאי. רק במידה שלא יצליחו להגיע לידי הסכמות, יפתח תיק הגירושין ויתנהל משפט בנושא שבמסגרתו בני הזוג יאלצו להביא הוכחות ולעיתים גם עדים שיתמכו בעדותם. לעיתים, הילדים עשויים לשמש כעדים מטעם אחד מהצדדים במשפט. במקרה כזה, המצב עשוי להפוך למסובך ומורכב אפילו יותר, משום שזה עשוי להיתפס כאילו הילד בחר את אחד מהצדדים וההורה שאינו "בצד הנבחר" עשוי לחוש עלבון משמעותי.
  • הסכם גירושין – הסכם גירושין המתנהל על ידי גישור יאפשר לבני הזוג לנהל שיח בנושאים השונים מחוץ לבית המשפט. הסביבה שבה יתנהלו הדיונים תהיה סביבה מכילה ותומכת שבה כל אחד מבני הזוג ימצא לעצמו מקום. בהסכם הגירושין הם התדיינו בהקשר למשמורות על הילדים, על חלוקת הרכוש ועוד. האופן שבו הגירושין יתבצעו ישמרו הן על כבודם של בני הזוג והן על כבודם של הילדים. כך הם לא יאלצו "לתפוס" צדדים ויוכלו לראות את הוריהם מנהלים תקשורת בוגרת ומכבדת.

שומרים על הילדים

מציאות הגירושין היא מציאות קשה מאוד עבור ילדים הנאלצים להתמודד עם פירוק התא המשפחתי. במקרים רבים, ההורים עסוקים בכאביהם האישיים ולא נותנים מקום לילדיהם להתבטא. חשוב מאוד לפנות מקום עבור הילדים ולתת את המקום והזמן לפרוק את מחשבותיהם, רגשותיהם וחששותיהם. זכרו להיות סבלנים עבור שינויי מצב רוח והתנהגות, ואפילו לנסיגה התנהגותית. בנוסף, חשוב מאוד לספק לילדים סביבה יציבה, רגישה ותומכת, בעיקר במציאות בה הכול הפכפך ובלתי ידוע.

גירושין וילדים קטנים

כל הליך גירושין הוא מורכב וקשה עבור כל בני הבית. עם זאת, כאשר יש גם ילדים מעורבים בעניין, ההליך נעשה קשה ומורכב אפילו יותר. יתר על כן, כאשר עולה הרעיון להתגרש, חשוב לחשוב קודם כל על טובת הילדים: במקרים מסוימים עדיף להמתין עם הגירושין עד שיגדלו מעט (משום שהנזק של גירושין להתפתחות הילד ידוע בקרב חוקרים התפתחותיים), אך מצד משני – מגורים בסביבת מלחמה גם הם לא מועילים להם.

כיצד מתחלקת המשמורת בגירושין עם ילדים?

גירושין וילדים כוללים הליכים של קביעת המשמורת – עד גיל 6 עדיין פועל בישראל חוק חזקת הגיל הרך הטוען שקודם כל הילדים עד כיל זה נשארים בחזקת האם. אך בשנים האחרונות נהיה יותר ויותר מקובל שבנסיבות מסוימות הילדים נשארים דווקא עם האב (במידה ויש הוכחות חותכות ונימוקים משמעותיים לטובת החלטה זו). כך או כך, כאשר מדובר בהחלטה משותפת והדדית, ההליך נעשה הרבה יותר פשוט עבור כל הצדדים. לעיתים עורך דין טוב מהווה מגשר מספיק איכותי ומקצועי על מנת להקל על תהליך התנהלות הגירושין ויצירת חיי יומיום תקינים ונעימים יותר לכולם ובמהירות.

כיצד דואגים לרווחה במהלך גירושין וילדים

בעת יצירת ההסדרים עבור התנהלות יומיומית עם הילדים, יש לקחת בחשבון מספר פרטים חשובים, המשפיעים על חיי היומיום: היכן הילדים יגורו? האם הם יצטרכו להחליף את המוסד הלימודי? באיזו תדירות הם יתראו עם שני ההורים? כיצד ישתנה המצב המשפחתי עבור המשפחה המורחבת – האם הילדים ימשיכו להתראות עם הסבים והסבתות של שני ההורים וכו'. מדובר בהמון פרטים קטנים שלא תמיד ניתן להסכים עליהם ברמה המילולית ונדרש עורך דין לגישור. עורך הדין נתנאל ירימי הינו מומחה מוביל בתחום עריכת הדין ובענייני משפחה בפרט, סיועו יאפשר לכם להגיע לחיי שגרה תקינים כמה שיותר מהר.

גירושין בהריון

פתיחת תיק גירושין בהריון תהליך הגירושין הוא בין כה וכה קשה ומורכב לכל הבריות המעורבות בסוגיה. יחד עם זאת, גירושין […]

קרא עוד

עורך דין גירושין

גירושין זהו שלב לא פשוט ביותר בחיים של כל זוג. פעמים רבות מדובר במצב שבו האהבה נגמרה והשניים רוצים לפנות […]

קרא עוד

עילה לגירושין

בין המשפט בישראל נשען על המשפט העברי, לפיכך כל זוג יהודי שנישא בישראל מחוייב לפעול על פי הדין העברי. בכל […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני