מאמרים

גירושין בישראל

נראה כי אחוזי הגירושין עולים עם השנים ו"אורבים" בפינה לזוגות נוספים. רובנו מכירים סיפורים קשים וטרגיים על השלכות של הליכי גירושין וההתמודדות הקשה עמם, אך ממאנים לחשוב שלנו זה יקרה ולצערנו, לעיתים זה אכן קורה. אם אתם זקוקים לסיוע בנושא, תוכלו לפנות לעורך דין ירמי נתנאל, שינחה אתכם במהלך הדרך ויספק לכם אוזן קשבת ורגישה לצד הבנה מקיפה בנושא.

על גירושין בישראל, גישור ומה שביניהם

המדריך הבא ינסה להסביר לכם את המושגים העומדים מאחורי תהליך גירושין כדי שתוכלו לעבור אותו בשלום:

  • גירושין – כדי לתת תוקף חוקי לסיומה של הזוגיות שלכם, עליכם לבצע תהליך גירושים. קיימות מספר דרכים להגיע להחלטה משותפת – תביעת גט בבית הדין הרבני או בית דין לענייני משפחה לגירושין בהסכמה.
  • לגשר עד לגירושין – גישור גירושין הוא תהליך שבו מתבצע הסכם גירושין מחוץ לכותלי בית המשפט. כך, בני הזוג יוצרים שיח באמצעות עורך דין המתווך ומגשר בין שני הצדדים כדי למצוא מענה לאינטרסים שלהם ולקבל החלטות משותפות בהקשר לסוגיות חשובות. באופן זה, עורך הדין מייצג את האינטרסים של שני הצדדים באופן שווה, מכווין ומייעץ לבני הזוג עד לסיומה של דרכם המשותפת. גישור אפשרי בדרך כלל בסיטואציה בה בני הזוג נטולי מחלוקות משמעותיות בהקשר לסוגיות של הסדרי ראייה על הילדים וחלוקת הרכוש. כך, תוכלו לסיים את הקשר מבלי להיגרר למחלוקות ולאיבה זוגית במערכת המשפט. תחסכו מכם ומילדיכם את ההתנגחויות וההתנצחות במערכת המשפט בה כל אחד מנסה להוכיח את צדקתו במלחמתו.

הגשר לשלום הבית

בדרך כלל, בעת תביעת הגט בבתי הדין, עומדת בפני בני הזוג אפשרות נוספת לגישור לשלום בית כדי לתת הזדמנות אחרונה לבחון את הזוגיות לפני שהם יחליטו לפרקה. גישור לשלום בית מהווה הסכם חוקי המותווה על ידי עורך דין מגשר ושני בני הזוג על אופן הטיפול בזוגיות. גישור מהווה הזדמנות לטפל במחלוקות, להתמודד עם הקשיים באופן מושכל, לטפל בזוגיות וליצור שיח שונה שבו בני הזוג יקשיבו זה לזו ממקום אמתי, כנה, רגיש וחשוף.  לעיתים קרובות, תהליך הגישור מלווה בטיפול זוגי בו בני הזוג לומדים לתקשר זה עם זה ובמקרים מסוימים, עשויים להציל את הזוגיות שלהם.

אולי יעניין אתכם

גירושין וילדים

גירושין וילדים קטנים מציאות הגירושין היא מציאות קשה עבור בני הזוג הנאלצים להסתגל ולהתאקלם לשינויי הסטטוס. אך נראה כי גירושין […]

קרא עוד

גישור גירושין

ברגעים מסוימים בחיים המשותפים, בני הזוג עשויים להחליט שהם ללא עושים זה את זו מאושרים יותר, והדרך הטובה ביותר לפתור […]

קרא עוד

רוצה להתגרש ?

חיי המשפחה והזוגיות עשויים להיות אתגר גדול עבור אנשים רבים, זו הסיבה לכך שאחוז הגירושין בישראל הוא די גבוה. עם […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני