מאמרים

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושיןלמרות שהקושי הנפשי בגירושין הוא קשה מאוד, פעמים רבות הוא מחוויר לעומת הקושי והסכסוכים האינסופיים המתעוררים בדבר חלוקת הרכוש בין בני הזוג. הקשיים יכולים להיגרם עקב העובדה שאין הוכחות חותכות לשייכות של פריטים מסוימים, כאשר יש נכסים ורכוש שרשומים על שם מישהו אחר. כמו כן, מצב שהיה נפוץ מאוד בעבר וגם היום עדיין רלוונטי, הוא כאשר אחד מבני הזוג (לרוב האישה) הקדישה את עצמה לטובת הבית, בעוד בן הזוג המפרנס היה האחראי על שיפור המצב הכלכלי המשפחתי. ועל פי חוק האישה זכאית לקבלת חצי מהרכוש, היות והיא לא גיבשה לעצמה עבודה או מקור כספים עצמאי. על מנת לעבור את נושא חלוקת רכוש בגירושין בשלום, יש למצוא עורך דין מיומן ומנוסה בתחום, שיוכל להעניק לכם את כל המידע הרלוונטי ולעמוד לצידכם.

נסיבות מקלות ומקשות בנושא חלוקת רכוש בגירושין

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות עושים הסכמי ממון לפני הנישואין, מה שעשוי להקל מאוד על חלוקת רכוש בזמן הגירושין, למרות שבנסיבות מסוימות ניתן לערער על ההסכם (למשל אם אחד הצדדים הסתיר נכסים שהיו ברשותו). כמו כן, פעמים רבות מתרחש ערבוב של נכסים: לדוגמא, אחד מבני הזוג קיבל דירה בירושה, הזוג מכר אותה הוסיף סכום שהרוויח אחד מבני הזוג ויחדיו נרכש נכס נוסף. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהאם שנשארת עם ילדים זכאית לקבל את הבית\דירה שבה התגורר הזוג.

חלוקת רכוש בגירושין בלי ריבים – זה אפשרי

כאשר בני הזוג מעוניינים להיפרד בנועם, כל מה שדרוש הוא עורך דין איכותי ומנוסה שיספק את התמיכה הנדרשת ליצירת ההסכמים המתאימים המיטיבים עם שני הצדדים. עורך הדין נתנאל ירימי הינו דוגמה למומחה מנוסה ואיכותי בתחום. לקבל ייעוץ בתחום חלוקת רכוש הוגנת – צרו קשר כבר עכשיו. 

ילדי גירושין

בזמננו נושא המחקר של פסיכולוגיית ילדים וההשפעה של אירועים שונים בחייהם הינו בעל עניין רב ביותר. כך, נושא הגירושין תופס […]

קרא עוד

גירושין

תחום המשפט כולל נושאים מורכבים רבים הקשורים למשפחה, התנהלות אישית ובינאישית בעיני הדין ועוד. אך כנראה שאין נושא עצוב יותר […]

קרא עוד

פתיחת תיק גירושין

באופן טבעי, אנשים רבים פונים להליך פתיחת תיק גירושין ברגע שהנישואין עולים על שרטון ונוצר מצב שבו קשה מאוד להתנהל […]

קרא עוד
קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני